Poctivě vyrobené Líska z.s.

Výsledky soutěže „Regionální výrobce“ za rok 2015

noviny_č5_web-page-003 – kopie

NOVINY POCTIVĚ VYROBENÉ ZIMA 2015

http://www.liska-evvo.cz/doc/poctive-vyrobene

S hrnkem bylinkového čaje odpovídám:

Do soutěže a celého projektu http://www.liska-evvo.cz/doc/poctive-vyrobene jsem se přihlásila ze zvědavosti, jestli jsem schopna svou rukodělnou výrobou a oživeným starým tradičním regionálním řemeslem konkurovat jiným výrobcům v regionu. Cítila jsem potřebu ukázat veřejnosti, co umím, na jaké tradice navazuji a ověřit si,  jestli jdu tou správnou cestou.

Spolupracujeme s Lískou v rámci mé pedagogické pracovní profese a vím, že projekty Lísky  jsou vždy profesionálně zpracované. A nejen to se mi potvrdilo i v soutěži regionálních výrobců.

V rámci účasti v projektu jsme měli možnost pracovat celý den v Baťově institutu s opravdovými profesionály oblasti marketingu.Z praktických přednášek  lektorů Univerzity T.Bati ve Zlíně jsem byla naprosto nadšená. Potvrdili mi, že to, co dělám ve své firmě už 10 let, je správné. I když nemám ekonomické vzdělání, cestou zdravého rozumu a v rámci mých možností fungujeme skoro podle příruček s množstvím cizích slov. Tím neříkám, že nepotřebujeme zlepšovat, ale ten pocit, že vlastníme markentingový plán, komunikujeme se zákazníky na úrovni, a naše nápady byly inspirací i pro ostatní – to byla ta pravá výhra pro mě, jako opravdu domácího výrobce bez zaměstnanců a kvalitního firemního zázemí.

Největším přínosem celého projektu je pro mě fakt, že všechny akce, které  na projekt Poctivě vyrobené navazují – Dny otevřených dveří, připravovaný Masopustní jarmark ve Zlíně, vydání novin s příběhy výrobců, facebookový profil a celá propagační, osvětová a vzdělávací  kampaň, jsou akce promyšlené, cílevědomé, aktuální  a opravdové.

Nedá mi to, abych zde nenapsala, že jsem byla certifikovaným výrobcem jedné regionální značky a za celé roky mého působení v této značce, a podotýkám také placení členských příspěvků, jsem žádnou podobnou aktivitu nezaznamenala.

Děkuji Lísce a projektu Poctivě vyrobené. Děkuji všem, kteří na projektu pracují. Jsou za vámi vidět výsledky činností a spokojení výrobci, řemeslníci, farmáři a naši zákazníci!

Únor  2015

Petra Pilná, tkadlena

 

DSC_0161

 

NOVINY POCTIVĚ VYROBENÉ JARO 2015

http://www.liska-evvo.cz/doc/poctive-vyrobene

Co dělá tkadlena v létě?

Pere materiál, stříhá proužky, tká další metry a počítá…

Letos v červenci to je přesně 10 let, co nám dovezli první velký tkalcovský stav a od této chvíle počítáme vznik naší dílny. Z hlediska historie tkaní je to naprosto malicherné číslo, které vlastně nestojí ani za zmínku. Tkaní nás neživí, je to jen velký koníček, ale i tak mi stálo za to, zaměřit se na statistiku tkaní na našem prvním velkém stavu a podívat se na několik údajů.

Za deset let jsem utkala celkem 134 487cm koberců, to je přes  95 kilometrů, které jsem kolem stavu našlapala, přes 1340 kilogramů materiálu, který jsem  vyprala, usušila a uskladnila, než jsem z něho nastříhala 108 kilometrů útkových pásků, ze kterých se kobereček tká. Bohužel nemám přehled, kolik nůžek jsem spotřebovala. Na ukončení koberečků jsem  udělala na 90 tisíc uzlů.

Po vzoru filmových cen, děkuji mojí rodině, že mi to trpí a že naši rodiče kdysi vyhandlovali velký dům, který začíná být pro tkalcovskou dílnu a náš rodinný život malý…

Červenec 2015

Petra Pilná, tkadlena

1545783_794342480627442_4925902053030616269_n

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář