Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

 
1. Úvodní ustanovení
 
1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami. Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží. 
1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Petra Pilná – Ručně tkané koberce a ubrusy,
IČO 76267750. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.
 
2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy
 
2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání potvrzení objednávky kupujícímu.
2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při objednávce zakázky.
2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím a vyrobit zboží podle přání kupujícího.
2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován e-mailovou zprávou na zadanou adresu.
 
3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží
 
3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu). Toto neplatí při nákupu zboží na zakázku.
Zakázka:
Požadavky zadané uživatelem jsou prodávajícím zváženy a jsou se zákazníkem dle potřeby konzultovány.
Pokud dojde ke shodě, je zákazník seznámen s orientační dobou dodání a cenou zakázky.
Po zákazníkovi může být požadována záloha ve výši až poloviny dohodnuté ceny. Potvrzením takovéto objednávky vzniká mezi prodávajícím a uživatelem kupní smlouva.
Nebude-li zákazník komunikovat, vyhrazuje si prodejce právo objednávku zrušit.
V případě zrušení takovéto objednávky bude zákazníkovi vrácena celá záloha pouze
v případě, že materiál ještě nebyl použit. V ostatních případech nebude záloha vrácena.
Zboží na zakázku je vyhotoveno v dohodnutém termínu. Není-li možné termín dodržet, kontaktuje prodávající zákazníka neprodleně.
U zboží na zakázku lze využít pouze bankovní převod. 
 
Tkaní je ruční práce s omezenou možností měřit  délku přesně na cm, obvykle je rozdíl +-10 cm, počítejte s tím při objednávce. Není to důvod k reklamaci a nezaplacení zboží na zakázku. 
 
Osnova ve stavu není nekonečná, když nastane její konec 😀 je nadstavena pevným tkalcovským uzlem s novou nití. Toto spojení není vada výrobku, ale přirozená součást ručně tkané tkaniny. 
 
Na vrácení zboží na zakázku bez udání důvodu nemá uživatel nárok.

 

Důležité: srážlivost lnu je jeho přirozená vlastnost! Není to důvod k reklamaci. 

 Upozorňuji, že koberce z lněného materiálu se praním srazí o 5 – 7% v závislosti na teplotě vody, jejím minerálním složení a použitém pracím prostředku, srážlivost je přirozená vlastnost lněných tkanin a není to důvod k reklamaci. Při objednávce nebo nákupu s tím, prosím, počítejte, vyhneme se zbytečným nepříjemnostem. 

Doporučuji prát na 30 – 40 stupňů, ekologickým pracím prostředkem – gelem nebo mýdlovými vločkami. Nebělit, nepřidávat aviváž. Máchat a ždímat šetrně, vyčistit filtr od nečistot a jemných chloupků, nesušit v sušičce.  

Koberce z nových bavlněných materiálů doporučuji prát s pracím ubrouskem, který zabraňuje zabarvení a pohlcuje uvolněná barviva, která jsou výrobcem garantována jako nezávadná a ekologická. 

 
3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.
3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího.
3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.
3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu
3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.
 
4. Reklamace
 
4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady.
Záruka se nevztahuje na opotřebení a vady způsobené: nesprávným použitím, nesprávnou údržbou, nedodržením instrukcí v návodu k ošetření, mechanickým poškozením nebo opotřebením, poškozením zvířaty, živelnými pohromami, jinými vnějšími vlivy.
 
5. Dodací podmínky
 
5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího, který je sdělen
e-mailovou poštou. Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby a bude o odeslání informován.
5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty a připočteno k celkové ceně zakázky či ceně zboží.
 
6. Ochrana osobních údajů
 
6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze
pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity. 
Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.  
 
7. Doporučení, jak o koberce pečovat:
 

Perte na doporučenou teplotu a jemné otáčky. Varianty našich beránkových ( chlupatých) koberců po prvním vyprání ztratí chuť pouštět chloupky, které zůstaly v materiálu při výrobě. 

Důležité: srážlivost lnu je jeho přirozená vlastnost! 

 Upozorňuji, že koberce z lněného materiálu se praním srazí o 5 – 7% v závislosti na teplotě vody, jejím minerálním složení a použitém pracím prostředku, srážlivost je přirozená vlastnost lněných tkanin a není to důvod k reklamaci. Při objednávce nebo nákupu s tím, prosím, počítejte, vyhneme se zbytečným nepříjemnostem. Doporučuji prát na 30 – 40 stupňů, ekologickým pracím prostředkem – gelem nebo mýdlovými vločkami a přidat ubrousek na praní, který zabraňuje zabarvení – lze koupit v drogerii. Nebělit, nepřidávat aviváž. Máchat a ždímat šetrně, vyčistit filtr od nečistot a jemných chloupků, nesušit v sušičce. 

Prani-40-02Beleni-99

Cisteni-99Zehleni-000Suseni-06

 

 
 
Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. ledna 2014.

Napsat komentář