Tkaní na zakázku

STOP zakázkám na rok 2023, objednávky na zhotovení koberců zapisuji na leden a únor 2024. Děkuji za Váš zájem!

DĚKUJI, ŽE RESPEKTUJETE MOJE AUTORSKÉ NÁPADY I AUTORSKÁ PRÁVA!  

Až do odvolání posíláme balíky s hotovými zakázkami POUZE ve středu. Rozhodná doba pro odeslání je připsání úhrady na našem účtu v úterý do 19 hodin. Děkuji za pochopení. 

Nabídka a ceník zde!  

Tkané výrobky jsou vyrobeny převážně z bavlněného spotřebitelského textilu nebo zůstatků z textilní výroby, tedy textilu, který by jinak skončil ve spalovně nebo sběrném dvoře. Moderním jazykem jsme tedy EKO A RECY s prvky udržitelných přístupů recyklace a upcyklace. 

95% – 100% použitých materiálů v koberečku je 100% bavlna – úplety, plátna, flanel…

Máme i chlupaté lněné a bavlněné ořezy – označujeme je jako koberečky nebo podsedáky „beránkové a ovečkové“ . Po vyprání přestanou prášit jemné chloupky. 

Novinkou jsou střapaté koberečky z viskozy, která je na dotek velmi jemná a luxusní, nepráší a nepelichá. 

Vypraný a vysrážený materiál se stříhá na proužky a při práci na tkalcovském stavu se skládají k sobě podle barev a v šířce pruhů na přání zákazníka. Pokud je dostatek stejnobarevného materiálu, mohou vzniknout i koberce bez barevných pruhů nebo v odstínech jedné barvy. Každý koberec, ubrus nebo prostírání je originál. Ve většině případů nelze utkat stejný koberec, kromě koberců z chlupatých ořezů.

 
Možnost délky koberce je podle Vašeho přání.
Tkaní je ruční práce s omezenou možností měřit  délku přesně na cm, obvykle je rozdíl +-10 cm, počítejte s tímto v případné objednávce.  
Šířka je maximálně 73, 60, 43 nebo 50 – 53 – 56 centimetrů ( 75, 63, 45, 55- 58 cm podle materiálu)  
 
Osnova ve stavu není nekonečná, když nastane její konec 😀 je nadstavena pevným tkalcovským uzlem s novou nití. Toto spojení není vada výrobku, ale přirozená součást ručně tkané tkaniny.  
Osnova je vždy přírodní bavlna! 
 
Hotové výrobky a nabídku materiálů lze po domluvě shlédnout v tkalcovské dílně.
Všechny mé tkané výrobky lze prát v pračce na 40° programem na jemné prádlo.  Počítejte s tím, že pokud jsou použity nové materiály přímo z výroby, je srážlivost při praní bavlny 4 – 7%, lněné materiály 5 – 7% . Lněné koberce  perte na 30 stupňů programem jemné prádlo. V případě koberců z bavlněných úpletů doporučujeme prát společně s pracím ubrouskem, který zakoupíte v drogerii a který zabraňuje nežádoucímu zabarvení . Nesušte v sušičce – koberce se Vám srazí. 
 
 
Ceník: 

Konečná cena koberečku je závislá na druhu a barvách materiálu. Nejsem sériová výroba a každý kus je originál, který v 99% ve stejném provedení a barevnosti  nikde jinde nekoupíte. Koberečky tkám ve svém volném čase a ten je, stejně jako ruční práce, drahý.  

Cena za běžný metr šíře 90cm je od 900,-Kč a koberce v tomto rozměru utkám pouze na objednávku a v omezeném výběru materiálu. 

Cena za běžný metr šíře 73 cm je od 600,- Kč. Duhové a lentilkové a duhové koberce od 700,-Kč za metr délky. Lněné koberce od 650,-Kč za metr délky. 

Cena za běžný metr šíře 60cm od 500,-Kč. ( lentilkové a duhové od 600,-Kč) 

Cena za běžný metr šíře 53 – 56cm od 450,-Kč. ( lentilkové a duhové od 500,-Kč) 

Cena za běžný metr šíře 40 cm od 350,- Kč. ( lentilkové a duhové od 450,-Kč)

Cena prostírání je  180,-Kč za ubrousek velikosti 40×30 cm.  Podsedáky 40x40cm cena 250,-Kč za kus. 

Zakázky utkané z vašeho materiálu – cena po předchozí domluvě podle kvality, druhu a množství. Cena od 550,-Kč za metr délky (pouze povlečení a velké kusy textilu).  

Z obnošeného oblečení netkám. 

 

 

Zakázky vyřizuji postupně, na aktuální dobu dodání se informujte e-mailem.
V případě, že chcete koberce z vašeho materiálu, napište e-mailem nebo zavolejte – z obnošeného oblečení koberce nedělám!
 
 
 
Výroba na zakázku i volný prodej na adrese uvedené v kontaktech, návštěvu v tkalcovské dílně je nutno předem domluvit.
 
 
Při objednávce přes internet Vám zašlu e-mailem fotografie s aktuální nabídkou nebo barevností, kterou požadujete. Popřípadě na Vaši adresu pošlu vzorek materiálu. Vaše údaje slouží pouze ke zpracování Vaší zakázky. 
 
 
Doprava zboží Českou poštou v kartonové krabici. Cena dopravy podle váhy zboží a platného ceníku České pošty. Platba za zboží předem na účet  podle ceníku České pošty.
 
Mějte na paměti, že kupujete ručně vyrobené textilie, za vady způsobené běžným opotřebením nebo nevhodným ošetřením při čištění nebo zátěži nemůžeme ručit. Přečtěte si, prosím, Obchodní podmínky
 
důležité informace zde: 

VÝROBA NA ZAKÁZKU: 

Požadavky zadané uživatelem jsou prodávajícím zváženy a jsou se zákazníkem dle potřeby konzultovány emailovou poštou.

Pokud dojde ke shodě, je zákazník seznámen s orientační dobou dodání a cenou zakázky.

Po zákazníkovi může být požadována záloha ve výši až poloviny dohodnuté ceny. Potvrzením takovéto objednávky vzniká mezi prodávajícím a uživatelem kupní smlouva.

Nebude-li zákazník komunikovat, vyhrazuje si prodejce právo objednávku zrušit.

V případě zrušení takovéto objednávky bude zákazníkovi vrácena celá záloha pouze v případě, že materiál ještě nebyl použit. V ostatních případech nebude záloha vrácena.

Zboží na zakázku je vyhotoveno v dohodnutém termínu. Není-li možné termín dodržet, kontaktuje prodávající zákazníka neprodleně.

U zboží na zakázku lze využít pouze bankovní převod. 

Tkaní je ruční práce s omezenou možností měřit  délku přesně na cm, obvykle je rozdíl +-10 cm, počítejte s tím při objednávce. Není to důvod k reklamaci a nezaplacení zboží na zakázku. 

Osnova ve stavu není nekonečná, osnovní nit je nadstavena pevným tkalcovským uzlem s novou nití. Toto spojení není vada výrobku, ale přirozená součást ručně tkané tkaniny. 

Na vrácení zboží na zakázku bez udání důvodu nemá uživatel nárok.

Důležité: srážlivost lnu je jeho přirozená vlastnost! Není to důvod k reklamaci.  

ÚDRŽBA TKANÝCH VÝROBKŮ:

Upozorňuji, že koberce z lněného materiálu se praním srazí o 5 – 7% v závislosti na teplotě vody, jejím minerálním složení a použitém pracím prostředku, srážlivost je přirozená vlastnost lněných tkanin a není to důvod k reklamaci. Nové bavlněné úplety mají srážlivost 4-7% a tkanina se při používání znovu natáhne.  Není to důvod k reklamaci.

Při objednávce nebo nákupu s tím, prosím, počítejte, vyhneme se zbytečným nepříjemnostem. 

Doporučuji prát na 30 – 40 stupňů, šetrným programem na jemné prádlo, ekologickým pracím prostředkem – gelem nebo mýdlovými vločkami.  Nebělit, nepřidávat aviváž. Máchat a ždímat šetrně, vyčistit filtr od nečistot a jemných chloupků, nesušit v sušičce.  Nežehlit.  

Koberce  doporučuji prát s pracím ubrouskem, který zabraňuje zabarvení a pohlcuje uvolněná barviva, která jsou výrobcem garantována jako nezávadná a ekologická. 

 

Napsat komentář